گروه مهاجرتی افق ماندگار

ریجکتی ویزای کانادا

ریجکتی ویزای کانادا

ریجکت شدن ویزای کانادا یکی از ترس های اکثر افراد در مسیر مهاجرت به کانادا می باشد که حتی ممکن است خیلی ها علی رغم تمایل به مهاجرت هیچ اقدامی نکنند. اما خب می توان به یکی از ویژگی های اداره مهاجرت کانادا در این مسئله نگاهی انداخت تا دلگرمی خوبی برای این افراد باشد، بهتر است بدانید در صورت ریجکت شدن ویزای شما، اداره مهاجرت کانادا دلیل کلی ریجکتی شما را اعلام می کند. به عنوان مثال ممکن است دلیل ریجکتی شما عدم وابستگی به کشور خود و یا حتی وابستگی به کشور کانادا اعلام شود که در این شرایط باید مستنداتی مبنی بر داشتن وابستگی به کشور خود را ارائه دهید.

ریجکت چیست؟

یکی از مراحل مهاجرت به کشور ها، ارائه و ارسال درخواست ویزا می باشد، در این مرحله فرد متقاضی می بایست با جمع آوری مدارک مورد نیاز برای مهاجرت را آماده وآنها را برای سفارت کشور مقصد ارسال کند. پس از ارسال مدارک باید توسط آفیسر و مسئول اداره مهاجرت بررسی شود، در این مرحله باید دقت کافی را داشته باشید و مدارک خود را توسط یک تیم حرفه ای مهاجرتی آماده سازی کرده باشید. چرا که در صورتی که مدارک و دلایل شما برای ورود به کشور مقصد برای مسئول اداره مهاجرت قانع کننده نباشد درخواست ویزای شما رد میشود که به اصطلاح درخواست شما ” ریجکت ” شده است.

پس اگر از هر روشی قصد مهاجرت به کشور کانادا را دارید این مقاله مناسب شماست چرا که دلیل ریجکتی انواع ویزا مثل ویزای تحصیلی، تورسیتی، کاری و .. در ادامه این مقاله بررسی و روش های برخورد با هر کدام را بررسی می کنیم.

مشاوره رفع ریجکتی ویزای

ایمیل ریجکتی ویزای کانادا

جواب درخواست ویزای شما هم در حالت تایید و هم در حالت ریجکت شدن توسط یک ایمیل به شما اطلاع داده خواهد شد. در ادامه نمونه هایی از پاسخ ویزا های ریجکت شده آمده است که به بررسی هر کدام می پردازیم.

 

قانع نشدن آفیسر، شواهد نشان می دهد شما پس از اتمام مدت اقامت خاک کانادا را ترک نخواهید کرد.

I am not satisfied that you will leave Canada at the end of your stay as required by paragraph 179(b) of the IRPR (https://laws-lois.justice.gc.ca/eng/regulations/SOR-2002-227/section-179.html). I am refusing your application because you have not established that you will leave Canada, based on the following factors

در تمامی حالت های ریجکتی این متن در ابتدای آن خواهد آمد.

من قانع نشدم که طبق بند 179 قانون (https://laws-lois.justice.gc.ca/eng/regulations/SOR-2002-227/section-179.html) خاک کانادا را در پایان مدت اقامت خود ترک می کنید. من درخواست شما را رد خواهم کرد زیرا بر اساس عوامل زیر ثابت نکرده اید که کانادا را ترک خواهید کرد؛ در ادامه این متن دلیل ریجکتی شما قید خواهد شد:

Your assets and financial situation are insufficient to support the stated purpose of travel for yourself (and any accompanying family member(s), if applicable).

دارایی ها و وضعیت مالی شما جهت پشتیبانی از هدف اعلام شده در برنامه سفرتان ( برای خود و یا هر عضو یا اعضای خانواده که همراه شماست ) کافی نیست.

The purpose of your visit to Canada is not consistent with a temporary stay given the details you have provided in your application.

با توجه به جزئیاتی که در درخواست خود ارائه کرده اید، هدف از سفر شما به کانادا با اقامت موقت مطابقت ندارد.

You have significant family ties in Canada

شما در کانادا روابط خانوادگی قابل توجهی دارید.

You do not have significant family ties outside Canada

روابط خانوادگی مهمی در خارج از کانادا ندارید یا وابستگی عاطفی به خارج از کانادا ندارید.

I am not satisfied that you will leave Canada at the end of your stay, as stipulated in subsection 216(1) of the IRPR, based on your current employment situation

قانع نشدم که بر اساس وضعیت شغلی فعلی خود، طبق بند 216 (1) IRPR، کانادا را پس از اقامت خود ترک می کنید.

و در ادامه نامه، پس از دلایل ریجکتی شما:

*Next Steps:

If you decide to apply again, know that:

your new application will be assessed on its own merits,

you must resubmit a new application and all relevant supporting documents and pay a new temporary resident application fee, and

your new application may be refused unless it is supported by new or different information that would satisfy the officer that you meet all application requirements.

مرحله بعد:

اگر تصمیم به درخواست مجدد دارید، بدانید که:

درخواست جدید شما بر اساس موارد جدیدی که ارائه می دهید و شایستگی هایتان ارزیابی می شود.

شما باید یک درخواست جدید و تمام مدارک پشتیبانی مربوطه را دوباره ارسال کنید و هزینه درخواست یا اپلیکیشن فی بررسی پرونده اقامت موقت جدید را بپردازید.

درخواست جدید شما ممکن است رد شود، مگر اینکه توسط اطلاعات جدید یا متفاوتی پشتیبانی شود که افسر را قانع کند شما همه شرایط پذیرش را دارید.

 

و اما در ادامه دلیل و رفع ریجکتی ویزا های کانادا از دید افق ماندگار

دلایل ریجکتی ویزای تحصیلی کانادا

تحصیل در کانادا رویای بسیاری از دانشجویان بین المللی است. زمانی که از یک دانشگاه کانادایی نامه پذیرش دریافت می کنید، ممکن است این گونه به نظر برسد که سخت ترین بخش پروسه مهاجرت تمام شده امّا حقیقت این است که اخذ ویزای تحصیلی کانادا از آنچه فکر می کنید نیز دشوارتر است.

بر طبق اطلاعات اداره مهاجرت، پناهندگی و شهروندی کانادا یا IRCC، حدود ۳۰ درصد از ویزاهای پذیرش تحصیلی رد یا به اصطلاح معمول ریجکت می شوند. از آنجایی که تحصیل در کانادا بسیار پرطرفدار است، ده ها هزار دانشجو در دانشگاه های کانادایی پذیرفته می شوند امّا ویزاهای تحصیلی برخی از آنها ریجکت می شود. ریجکتی ویزا دلایل متعددی دارد که برخی از آنها پررنگ تر و پرتکرار تر از سایر دلایل است و در این بخش از مقاله به این دلایل نیز اشاره می کنیم.

در ادامه توصیه هایی نیز ارائه می دهیم تا اگر اداره مهاجرت کانادا یا IRCC، ویزای تحصیلی شما را ریجکت کرد، چه کاری انجام دهید. در ابتدا درخواست نوت آفیسر را می دهید که در این فرآیند تمامی دلایلی که افسر اداره مهاجرت، درخواست ویزای تحصیلی شما را به آن دلایل رد کرده است، همراه با جزئیات در اختیار شما قرار می گیرد. پس از آن می توانید نسبت به حل نگرانی های عنوان شده اقدامات لازم را انجام دهید.

ریجکت ویزای تحصیلی به دلیل Show money یا تمکن مالی

زمانی که درخواست ویزای تحصیلی خود را ارسال کردید، لازم است تمکن مالی خود را نشان دهید؛ به این معنی که پول و پشتوانه مالی کافی برای پرداخت هزینه هایی همچون سفر به کانادا، شهریه دانشگاه، تامین هزینه های زندگی خود و اعضای خانواده خود که همراه شما هستند، در حالی که تحصیل می کنید را دارید.

به این موضوع، اصطلاحاً “show money” گفته می شود. معمولاً، دولت از شما درخواست اظهارنامه های بانکی 6 ماهه ای را دارد که نشان دهد به اندازه کافی تمکن مالی یا “show money” دارید. اگر دولت تصور کند پول کافی برای تامین مالی هزینه های خود و خانواده تان در کانادا را ندارید، به راحتی درخواست شما را رد خواهد کرد.

نکته مهم در آپدیت های جدید اداره مهاجرت کانادا که توسط وزیر جدید اداره مهاجرت در انتهای سال ۲۰۲۳ اعلام شد، خبر از افزایش تمکن مالی ویزای تحصیلی یا ویزای دانشجویی داشت. این مبلغ قبلا ۱۰.۰۰۰ دلار کانادا بود که طی آپدیت های جدید و از ابتدای ژانویه ۲۰۲۴ به ۲۰.۶۳۵ دلار کانادا برای یک نفر؛ ۲۵۶۹۰ دلار برای دو نفر؛ ۳۱۵۷۵ دلار برای ۳ نفر؛ ۳۸.۳۴۶ دلار کانادا برای ۴ نفر؛ ۴۳.۴۹۱ دلار برای ۵ نفر؛ ۴۹.۰۵۰ دلار برای ۶ نفر؛ ۵۴.۶۱۱ دلار کانادا برای ۷ نفر و ۶۲.۰۲۳ دلار کانادا برای ۸ نفر می باشد.

دقت داشته باشید این میزان تمکن مالی، حداقل های درخواست شده برای یک نفر به علاوه اعضای خانواده وی که ممکن است وی را در طول دوران اقامت موقتش در کانادا همراهی کنند، می باشد. بنابراین در صورتی که واقعا تمایل به ادامه تحصیل در کانادا دارید و شرایط شما به گونه ای است که می خواهید برای ویزای همراه همزمان با ویزای تحصیلی کانادا نیز اقدام نمایید، تا حد امکان میزان تمکن مالی بالاتری از آنچه اداره مهاجرت کانادا درخواست کرده، نشان دهید تا شانس اخذ ویزای تحصیلی خود را بالا ببرید.

رفع ریجکتی ویزای تحصیلی به دلیل تمکن مالی

اگر درخواست ویزای شما به این دلیل که اداره مهاجرت کانادا یا IRCC توانایی مالی شما را زیر سوال برده است، رد شود ( درخواست ویزای تحصیلی کانادا شما ریجکت شود )، باید با دقت اسناد مالی که همراه با درخواست پذیرش ارسال کرده اید را بازبینی کنید. مطمئن شوید که نگرانی هایی که افسر ویزا مطرح کرده است را پاسخ دهید و اسناد و مدارک اضافی که شرایط لازم در رابطه با تمکن مالی کافی برای شما و همراهانتان را نشان می دهد و با عنوان “show money” شناخته می شود را ارسال نمایید.

ریجکت ویزای تحصیلی به دلیل “ Study plan ” یا هدف از سفر:

ویزای تحصیلی ویزایی موقتی است، به این معنی که دوره اعتبار و تاریخ انقضای مشخصی دارد. در فرآیند درخواست ویزای تحصیلی تان، لازم است که افسر ویزا را متقاعد کنید که هنگام انقضای ویزای تحصیلی، کشور کانادا را ترک خواهید کرد.

این موضوع به این معنی نیست که نمی توانید طول دوره ویزای تحصیلی خود را بیشتر کنید یا به صورت دائم در کانادا بمانید. در حقیقت، برنامه های زیادی به وسیله دولت ها مخصوصا دولت کانادا طراحی شده اند که به دانشجویان کمک می کنند در طول تحصیل شان یا دوره زمانی تلاش برای تبدیل به اقامت دائم، در کشور مقصد بمانند یا کار کنند. بلکه به این معنی است که افسر ویزا باید مطمئن شود زمانی که ویزای شما به اتمام رسید، به صورت غیرقانونی در کشور مورد نظر نخواهید ماند. معمولاً اگر دلایلی خوب برای برگشتن به کشور مبدا ارائه ندهید، این موضوع دلیل اصلی رد درخواست های شما در همان ابتدای درخواست ویزای تحصیلی می شود.

رفع ریجکتی ویزای تحصیلی به دلیل هدف از سفر

معمولاً تنها راه بررسی این موضوع در انگیزه نامه شماست. اگر افسر ویزا با روایتی که به آنها در انگیزه نامه یا study plan خود ارائه کرده اید متقاعد نشده است، باید بیانیه خود را دوباره بررسی کنید تا مستقیماً به نگرانی های آنها پاسخ دهید. مفهوم قصد دوگانه را در نظر داشته باشید. متقاضیانی که نیت و هدف دوگانه دارند می توانند به طور موقت به عنوان دانشجو یا کارگر به کانادا بیایند در حالی که قصد اقامت دائم را نیز دارند.

 

اداره مهاجرت، پناهندگی و شهروندی کانادا دوره آموزشی انتخابی شما را زیر سوال می برد.

درخواست های ویزای تحصیلی گاهی اوقات به دلیل اینکه افسر ویزا منطق انتخاب برنامه تحصیلی شما را درک نمی کند، ریجکت می شوند. به عنوان مثال، فردی با لیسانس پرستاری از فیلیپین و ۴ سال تجربه کاری به عنوان یک پرستار می خواهد مدیریت هتلداری بخواند. زمانی که دوره آموزشی انتخابی با سوابق تحصیلی یا شغلی متقاضی خیلی همخوانی نداشته باشد، درخواست وی می تواند زیر سوال رود.

نحوه رسیدگی به مساله انتخاب برنامه آموزشی شما

اگر برنامه آموزشی انتخابی شما، متفاوت با تحصیلات یا تجربه کاری گذشته شما به نظر برسد، باید به طور واضح در انگیزه نامه تان دلیل اینکه چرا می خواهید در این رشته ادامه تحصیل بدهید، را بیان کنید. در واقع این موضوع نکته دیگری است که افسر ویزا هنگام دیدن آن ممکن است مانع پذیرش درخواست ویزای تحصیلی شما شود.

حتی اگر به نظر واضح نیاید، متقاضی معمولاً در ذهن خود دلایل خوبی برای انتخاب دوره های تحصیلی مورد درخواست خود دارد. در مثال فوق، شاید عموی متقاضی که پرستار بود، هتلی را خریداری کرده و این فرد می خواهد با تغییر مسیر شغلی خود در مدیریت هتل به بیزینس وی کمک کند. با این حال، باید به شکلی شفاف انگیزه خود را به افسر ویزا انتقال دهید تا بتواند دلیل انتخاب شما را درک کند.

 

IRCC نامه پذیرش شما را زیر سوال می برد

قبل از اینکه بتوانید برای ویزای تحصیلی اپلای کنید، باید نامه پذیرش از موسسه آموزشی کانادایی دریافت کنید. دانشکده ای که این نامه را صادر می کند باید در فهرست موسسات آموزشی کانادایی یا DLI ثبت شده باشد. همچنین باید تمامی شرایط مورد نیاز دوره تحصیلی مورد نظر را برآورده کنید. اگر افسر ویزا به واقعی بودن نامه پذیرش شما یا اینکه آیا تمامی شرایط دوره آموزشی را برآورده کرده اید، شک کند، ممکن است نامه پذیرش شما را رد نماید.

نحوه رسیدگی به مساله نامه پذیرش

تمامی مدارک دانشگاهی که ارسال کرده اید را مجدداً بررسی کنید. مطمئن شوید که تمامی مدارک شما شفاف و خوانا هستند و هر نوع سند و مدرک دیگری که می توانید ارائه دهید.

متاسفانه موسساتی وجود دارند که با کلاهبرداری سعی در صدور نامه های پذیرش تقلبی دارند تا از این طریق مبلغ شهریه، اپلیکیشن فی و … را از دانشجویان دریافت کنند. چک کنید تا مطمئن شوید دانشکده ای که شما در آن پذیرفته شده اید در لیست موسسات آموزشی منتصب یا DLI قرار دارد.

نکته مهم اینکه در این خصوص و با توجه به اینکه تعدادی از دانشجویان بین المللی در سال های اخیر، اسیر دست افراد سودجو شده اند و نامه های پذیرش تحصیلی تقلبی برای آنها از جانب افراد واسطه و ظاهرا از طرف دانشگاه ها صادر شده بود، اداره مهاجرت کانادا تصمیم به تصویب قانونی جدید گرفت که بر مبنای آن تمامی نامه های پذیرش دانشگاه ها از دسامبر ۲۰۲۳، به دستور وزیر جدید اداره مهاجرت مارک میلر، ابتدا باید به اداره مهاجرت کانادا ارجاع داده شده و تاییدیه بگیرند و سپس در مرحله بعدی برای اخذ ویزای تحصیلی شروع به پردازش پرونده های موجود نمایند که این موضوع خبر خوشی برای متقاضیان ویزای تحصیلی کاناداست تا با خیالی آسوده تر از کالج ها یا دانشگاه های کانادا پذیرش خود را دریافت و تحصیل خود را در این کشور ادامه دهند.

 

IRCC اسناد هویتی یا سفر شما را زیر سوال می برد

اگر سابقه سفر خود را به طور کامل ثبت نکرده اید یا اسناد هویتی و پاسپورت شما واضح نیست، اداره مهاجرت، پناهندگی و شهروندی کانادا یا IRCC ممکن است درخواست ویزای تحصیلی شما را رد کند. IRCC همچنین باید قادر به تشخیص این موضوع باشد که آیا شما از نظر پزشکی یا سوء سابقه در کانادا قابل پذیرش هستید یا خیر.

نحوه رسیدگی به مساله اسناد هویتی یا سفر

اگر افسر ویزا فکر می کند که در سابقه سفر شما مشکلی وجود دارد، اسنادی که ارسال کرده اید و ایراداتی که افسر ویزا وارد کرده است را مجدداً بازبینی کنید تا دوره های زمانی مشکل ساز را پیدا کنید. زمانی که مجددا درخواست می دهید، مطمئن شوید که مدارکی اضافی برای پوشش دادن این دوره های زمانی را نیز درج کرده اید. اگر مشکل از اسناد هویتی شما باشد، از خوانا و واضح بودن تمامی آنها اطمینان حاصل کنید.

 

اگر ویزای تحصیلی من رد شود، چه کاری می توانم انجام دهم ؟

  • اعتراض به عدم پذیرش
  • دلایلی که مانع پذیرش ویزای شما شده بود را در یک درخواست جدید، مطرح کنید.

برای موفق شدن در این مسیر، ابتدا باید دلیل ریجکت شدن درخواست ویزای تحصیلی خود را بفهمید. معمولاً در نامه ای که دریافت می کنید، دلیل اصلی عدم پذیرش درخواست ویزای شما قید می شود. همچنین می توانید درخواست دسترسی به یادداشت های افسر ویزا، زمانی که فایل های شما را مورد بررسی قرار می داده ( در اصطلاح رایج درخواست نوت آفیسر )، داشته باشید تا ایده بهتری در رابطه با اینکه چگونه این نگرانی ها را حل و فصل کنید، داشته باشید.

کار پذیرش و اخذ ویزای تحصیلی خود را به مجموعه ما بسپارید تا از اشتباهات حساس فوق، جلوگیری شود. ما در گروه مهاجرتی افق ماندگار ، بارها مسیر پذیرش و اخذ ویزای تحصیلی را طی کرده ایم و دانشجویان بسیاری را به کشورهای مختلف فرستاده ایم. مهمتر اینکه پرونده هایی با ویزاهای ریجکت شده از شرکت های همکار را قبول نموده و موفق حل و فصل نمودن این پرونده ها در کورت های کانادا و اخذ ویزا نیز شده ایم یا پرونده هایی که دانشجویان، موفق به اخذ پذیرش تحصیلی از دانشگاه ها شده اند ولی در مرحله دریافت ویزای تحصیلی ریجکت شده اند، ما این پرونده ها را نیز به سرانجام رسانده ایم و این دانشجویان هم اکنون در کانادا در حال تحصیل هستند یا در حال تلاش برای گرفتن اقامت دائم از طریق برنامه های استانی کانادا یا برنامه اکسپرس اینتری هستند.

دلایل ریجکتی ویزای توریستی کانادا

کانادا هر ساله توریست های زیادی را جذب می کند، طبیعت کانادا، مردم خونگرم و فضای مهاجرپذیر آن دلایل مهمی برای اغلب مردم دنیاست تا از این کشور زیبا دیدن کنند. اما دریافت ویزای توریستی کانادا همیشه یک فرآیند ساده نیست. با وجود ماهیت میزبان و مهاجرپذیر بودن کشور کانادا، ریجکتی ویزای کانادا موضوعی غیر معمول نیست.

بنابراین درک دلایل ریجکتی ویزای توریستی کانادا برای توریست های احتمالی با هدف درک مشکلات بالقوه و هدایت فرآیند در جهت موفقیت بیشتر ضروری به نظر می رسد. دلایل ریجکتی به طور کلی می تواند به یکی از دلایل زیر باشد:

عدم ارائه اسناد و مدارک پشتیبان مناسب و دقیق

برای رسیدگی به این موضوع، متقاضیان باید شرایط و مدارک لازم جهت اخذ ویزا را به دقت بررسی کنند و از گنجاندن تمام مدارک لازم در ارسال درخواست خود اطمینان حاصل کنند. بررسی مجدد چک لیست درخواست ارائه شده توسط مقامات مهاجرت ضروری است و درخواست مشاوره حرفه ای از متخصصین این حوزه، در صورت نیاز، می تواند به جمع آوری مجموعه ای جامع و دقیق از اسناد و مدارک پشتیبانی مورد نیاز کمک کند.

عدم ارائه اسناد مالی پشتیبان

نشان دادن ثبات مالی مستلزم ارائه مستندات کامل درآمد، دارایی ها و تعهدات مالی است. ارائه صورت‌ حساب‌ های بانکی اخیر، نامه‌ های تأیید گواهی اشتغال، و جزئیات هر گونه اسناد و مدارک پشتیبانی مالی می ‌تواند به طور قابل توجهی درخواست ویزای شما را تقویت کند. آماده سازی مدارک و مستندات کافی و واضح به افسران ویزا اطمینان می دهد متقاضی توانایی تامین و پوشش هزینه های اقامت خود در کانادا را دارد.

عدم رعایت استانداردهای امنیتی بین المللی

متقاضیان دارای سابقه کیفری باید در رابطه با نشان دادن سوابق قانونی خود شفاف باشند. در کنار درخواست ویزا، ارائه بررسی سوابق کیفری جامع و هر گونه سندی که نشان دهنده تلاش‌های مربوط به اصلاح و توانبخشی وی می باشد، بسیار مهم است. جستجوی مشاوره حقوقی برای رسیدگی به این نگرانی ها و ارائه نمونه قانع کننده از اصلاح و توانبخشی جهت اخذ نتیجه مثبت ضروری است.

عدم رعایت استانداردهای بهداشت و درمان

برای غلبه بر نگرانی‌های مربوط به سلامت، متقاضیان باید سوابق پزشکی دقیقی از جمله واکسیناسیون خود را ارائه دهند و تحت هر گونه معاینات پزشکی لازم قرار گیرند. نامه ای معتبر از متخصص مراقبت های بهداشت و درمان که سلامت شما را تایید می کند ضمیمه پرونده شما باشد، این نامه می تواند به کاهش نگرانی افسر ویزا کمک کند. تکمیل به موقع معاینات پزشکی و مستندات دقیق کلید حل این مشکل است.

تردید درباره نیت متقاضی

توضیح شفاف درباره هدف از سفر بسیار مهم است. متقاضیان باید برنامه سفر دقیقی را ارائه و دلایل سفر خود را توضیح دهند و برنامه های خود در طول اقامتشان را بیان کنند. اسناد و مدارک پشتیبان مانند رزرو پرواز، رزرو هتل، و برنامه سفر جامع می تواند به رفع هرگونه شک و تردید در مورد صداقت نیت متقاضی کمک کند.

فقدان وابستگی به کشور محل تولد یا وطن متقاضی

برای نشان دادن پیوند و ارتباط قوی با کشور خود، متقاضیان باید مدارکی مبنی بر اشتغال از جمله نامه های تاییدیه، گواهی اشتغال و فیش حقوقی، همراه با اسنادی که وابستگی های خانوادگی و همچنین مالکیت اموال و دارایی را به طور برجسته نشان می دهد، ارائه دهند. ارائه یک مورد قانع‌ کننده که نشان‌ دهنده ارتباط و پیوند محکم با کشور اصلی باشد، احتمال موفقیت‌ آمیز بودن درخواست ویزا را افزایش می ‌دهد.

ریجکتی بر اساس سابقه سفر قبلی

متقاضیانی که سابقه ریجکتی یا اقامت بیش از مدت زمان ویزا در کشوری دیگر را دارند، باید توضیح مفصلی در مورد مسائل گذشته ارائه و اقدامات اصلاحی انجام شده را نشان دهند. ارائه مدرکی مبنی بر رعایت مقررات ویزا در سفرهای بعدی و تاکید بر تعهد به رعایت قوانین مهاجرتی کانادا می تواند نگرانی ها در مورد سابقه سفر قبلی را کاهش دهد.

ریجکتی بر مبنای اظهارات نادرست

برای جلوگیری از مشکلات ارائه اطلاعات نادرست، متقاضیان باید شرایط درخواست را کاملاً درک کنند و اطلاعات دقیق ارائه دهند. بررسی دقیق فرم ها، جستجوی راهنما در صورت نیاز، و اطمینان از صحت، درستی و کامل بودن همه اطلاعات بسیار مهم است. ارتباط شفاف و صادقانه کلیدی برای جلوگیری از عوارض و نتایج مربوط به ارائه نادرست اطلاعات است.

وضعیت اقامت بیش از حد

حفظ سابقه پاک مهاجرت ضروری است. اگر سابقه اقامت بیش از حد در یک کشور در پرونده وجود داشته باشد، متقاضیان باید در سفرهای بعدی به وضوح پایبندی به مقررات ویزا را نشان دهند. ارائه اسناد خروج به موقع و رعایت قوانین مهاجرت باعث تقویت پرونده و افزایش شانس تایید ویزا می شود.

وضعیت غیرقانونی در کشور محل اقامت

ایجاد اقامت قانونی در کشور اصلی بسیار مهم است. متقاضیان باید قبل از درخواست ویزای توریستی کانادا، مشکلات مربوط به وضعیت غیرقانونی خود را حل کنند. ارائه مدارکی دال بر اقامت قانونی، مانند مجوز اقامت یا ویزا، برای اطمینان مقامات کانادایی از تعهد متقاضی به رعایت قانون بسیار مهم است. جستجوی مشاوره حقوقی برای رفع هرگونه مشکل اقامت برای یک درخواست موفق توصیه می شود.

در حالی که اخذ ویزای توریستی کانادا ممکن است چالش برانگیز به نظر برسد، درک دلایل رایج ریجکتی می تواند شانس موفقیت شما در اخذ ویزا را به شکل قابل توجهی افزایش دهد. سخت کوشی، شفافیت و پایبندی به دستورالعمل ها کلید موفقیت آمیز بودن درخواست شما هستند.

 

دلایل رد شدن ویزای کاری کانادا

از آنجایی که شرایط دریافت ویزای کاری کانادا بسیار متفاوت می باشد و همچنین نحوه ارسال مدارک و درخواست باید به طور دقیق مورد بررسی قرار بگیرد به شما توصیه می کنیم که اگر پرونده ریجکت شده با موضوع مهاجرت کاری دارید لطفا با همکاران ما از طریق شماره های زیر تماس بگیرید تا به صورت کاملا رایگان از مشاوره ما بهره مند شوید.

 

سخن آخر

شروع سفر به کانادا با درخواست ویزایی آغاز می شود که به صورت حرفه ای آماده شده است. برای اطمینان از اینکه درخواست شما بهترین شانس تایید را دارد، می توانید با تیم مشاوره گروه مهاجرتی افق ماندگار تماس بگیرید و از مشاوره رایگان تلفنی ۳۰ دقیقه ای ما بهره مند شوید.

( داخلی ۱۰۳ ) ۳۱۰۷۱-۰۵۱

یا تلفن همراه ۰۹۱۲۰۹۲۰۲۶۸

1 دیدگاه دربارهٔ «ریجکتی ویزای کانادا»

  1. بازتاب: تحصیل در کانادا – گروه مهاجرتی افق ماندگار

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *